10
ד, אוג
1 פרסומים אחרונים

מהי פרגולה?

פרגולות

הגדרות טקסט

פרגולה נראתה עוד לפני שנים רבות כלומר עוד במאות שלפני הספירה. ההגדרה של פרגולה היא מצללה כלומר, שטח המייצר פינה של צל המגן עלינו מקרני השמש החמות בימי הקיץ וגם, מעניק הגנה טובה מפני מי הגשם בחורף. פרגולה היא פתרון הצללה מודרני יותר וניתן לייצר אותה מחומרים שונים וכמובן גם בסגנונות מיוחדים. לפני שמחליטים לבנות פרגולה, צריך לקחת בחשבון את מאפייני השטח בו היא תותקן וכמובן להתחשב בצרכים של השטח גם כן.

פרגולה בדרך כלל עומדת על ארבעה עמודים אך ככל שהשנים מתקדמות ניתן למצוא פרגולות שאינן עומדות על ארבעה עמודים אלא על שנים שלושה או יותר כיוון שניתן לייצר פרגולה בהתאמה אישית לכל שטח או מבנה. ישנן פרגולות שמחוברות לקיר תומך ויש להן עמודים ואף כאלה שנראות כאילו הן מרחפות באוויר כאשר צד אחד מחובר לקיר תומך באמצעות כבלים מיוחדים לרוב מפלדה. השאלה היא איזו פרגולה הכי משתלב לבנות, על כך אפרט בשורות הבאות עם טיפים חשובים לדרך בה כדאי לבחור את פתרון ההצללה היעיל ביותר.

חומרים ועיצוב ישפיעו על הבחירה

פרגולות מייצרים מחומרים שונים. על מנת לבצע את הבחירה הטובה ביותר, מומלץ לקחת בחשבון את הקריטריונים הטובים ביותר להם פרגולה זקוקה על מנת להיות יעילה, יציבה ועמידה. הנה כמה טיפים חשובים שאם ניקח אותם בחשבון, נקבל פרגולה שתשרת אותנו במשך שנים רבות:

  • חומר: החומר ממנו מייצרים ומעבדים את הפרגולה הוא בעל חשיבות רבה. פרגולות נמצאות בכל עת בתנאי חוץ ולכן החומר צריך להיות מותאם לעמידה בתנאי אקלים שונים וגם בקשים ביותר. פרגולות מייצרים מחומרים כמו עץ, ברזל, אלומיניום ועוד. מומלץ להזמין פרגולה מהחומר העמיד ביותר שאינו מושפע מתנאי מזג האוויר ויצליח להישאר עמיד ולשמור על צורתו לאורך תקופות ארוכות טווח.
  • אסתטיקה: כמובן שנרצה שהפרגולה שלנו תהיה יפה, אסתטית ותשתלב בשטח שלנו באופן חלק ולא תראה כעצם תלוש שאינו מוצא את מקומו. על פרגולה בעצם למנף את השטח ולהעניק לו מראה חדש ויוקרתי. ישנם חומרים בעלי יכולות כיפוף גבוהות המגיעים בהיצע רחב של גוונים וניתן לעבד אותם בסגנונות שונים ולתכנן פרגולות בעיצוב אישי לפי בקשת הלקוח. עם חומר כזה אפשר לתכנן פרגולה שתייצר מראה תואם לסגנונו של המבנה.
  • עלות: לעלות ישנה חשיבות רבה לא פחות משאר הקריטריונים. עלות משתלמת אינה מסתכמת בעלות הפרגולה עצמה. העלות היא חלק מהתחזוקה ומהטיפול בפרגולה. מומלץ להזמין פרגולה שלאורך זמן לא תצטרך תחזוקה שוטפת, פרגולה שמיוצרת מחומר ששומר על עצמו במשך שנים. אי הצורך בטיפולים ותחזוקה הוא זה שישפיע על עלות הפרגולה. לעתים עדיף להשקיע ולהזמין פרגולה קצת יותר יקרה שבטווח הארוך תהיה האיכותית והמשתלמת ביותר.

איך בוחרים את החברה הטובה ביותר

לאחר שלקחתם בחשבון את כל הקריטריונים המצוינים לעיל, פנו לחברה המייצרת פרגולות איכותיות ועמידות, יצרנית ותיקה שאחראית לתכנון ועיצוב של פרגולות רבות בסגנונות שונים. התייעצו על אנשי המקצוע ויחד תחליטו על הפרגולה המתאימה ביותר לשטח שלכם.