07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

כספת בבית לא מפחיד כמו שזה נשמע - שוברים מיתוסים!

ביטחון

הגדרות טקסט

כמעט בכל בית יש דברים שיקרים לנו, ביניהם נוכל למצוא תמונות, מסמכים, תכשיטים ועוד. אולם כאשר לדברים הללו יש ערך גבוה ואין זה משנה אם מדובר על ערך כספי או רגשי אנחנו רוצים להגן מה שחשוב הוא  שהתברר כי כספות ביתיות הן הפתרון היעיל עבורנו וכאן מתחילה ההתלבטות, למה כספת, כספת מהווה פרצה לגנה, האם כספות ביתיות באמת יגנו עלינו מפני פריצה ועוד שאלות רבות שיוצרות אצלנו חששות לגבי רכישה והתקנת כספת ביתית. ננסה לשבור כמה מיתוסים נפוצים ולהבהיר כמה דברים לגבי כספות ביתיות.

המיתוסים על כספות וניפוצם

רבים טועים לחשוב כי כספות שומרות ומגנות עלינו מפני פריצה או לחילופין אם רכשתם כספת כנראה שהמתקין יפרוץ לכם הביתה ועוד כהנה וכהנה דעות קדומות. אז בואו ננסה לעשות קצת סדר בעניינים:

מיתוס 1 - כספות שאי אפשר לפרוץ

במשפט אחד: אין כספת שאינה ניתנת לפריצה, כל כספת אפשר לפרוץ ולפתוח השאלה היא איך ותוך כמה זמן. ככל שהכספת תהיה ממוגנת יותר, בעלת תקן או כבדה יותר הדבר מקשה על הגנב אולם לא ימנע ממנו לפתוח אותה לכן ההמלצה הגורפת היא לבחור בכספת עם תקן ולשלב מערכת אבטחה נוספת שתתריע בזמן פריצה, כך תצמצמו את הזמן שיש לגנב והוא יאלץ לברוח.

מיתוס 2 - כספת כבדה מוגנת יותר

המשקל ממש לא משפיע על רמת המיגון של כספות ביתיות ובכלל, משקל אולי ימנע מהגנב לעקור את הכספת ממקומה ולברוח איתה אך לרוב כספות ביתיות בעלות משקל קל והגנבים מעדיפים במקום להתעסק בפריצה לתלוש אותן ולברוח ואזבמקום מרוחק לבצע את הפריצה. לכן במשקל בשילוב רמת מיגון גבוהה תגרום לגנב להתעכב.

מיתוס 3 - מוכר הכספות / מתקין הכספות / מוביל הכספות יפרוץ לכם הביתה

כמו שאתם לא נותנים את פרטי האשראי שלכם לכל עובר ושב גם רכישת כספת צריכה להיות מחברה מוכרת ומהימנה. הקפידו לבחור במותג מוכר, במתקין מורשה ומוביל מטעם החברה שממנה רכשתם. כך תבטיחו לעצמכם שאף גורם שלילי לא יהיה עם מידע לגבי הכספת שלכם.

מיתוס 4 - לפריטים קטנים כספות קטנות, לפריטים גדולים כספות גדולות

הרבה טועים לחשוב כי אם יש לנו פריט קטן מימדים אז כספת קטנה תספיק ולחילופין אם יש לנו פריטים גדולים אז צריך כספת גדולת מימדים כי היא תהיה חזקה או טובה יותר.  למעשה גודל הפריט אינו משפיע על הסוג או הדגם של כספות ביתיות אותן נבחר, רמת המיגון היא זו שמשפיעה באופן ישיר, ולכן אם יש לנו פריט יקר ערך, קטן ככל שיהיה הכספת צריכה להיות ברמת מיגון שתצדיק את הערכים עליה היא מגנה.

אז אחרי כל זה מי הכספת שמתאימה לנו ביותר?

לבחור כספות ביתיות מחייב ידע וניסיון מכיוון שאנו ברוב המקרים ללא ידע או ניסיון עלינו להסתמך על החברה ממנה אנו רוכשים. לכן רגע לפני שאנחנו רוכשים כספת עליו להגדיר את הייעוד שלה, מה היא אמורה להכיל ומה הערכים של מה שהיא אמורה להכיל. לאחר שנגדיר את הדברים הללו נוכל לגשת לחברה מוכרת שמתמחה במכירת כספות ביתיות ולבחור לנו כספת שתתאים לצרכים שלנו.