20
ד, אוק
0 פרסומים אחרונים

מה שמים בכספת

ביטחון

הגדרות טקסט

ישנם כל מיני חפצים בעלי ערך שניתן לאחסן בתוך כספת אם ברצוננו להציל אותם במקרה והמבנה חס וחלילה עולה באש או, במקרים בהם מנסים לפרוץ לביתנו על מנת לגנוב את רכושנו. אנשים מחזיקים כל מיני דברים בעלי חשיבות רבה בביתם. חפצים אלו יכולים להיות בעלי ערך כלכלי רב ובאותה מידה גם בעלי ערך רגשי גבוה. אנשים מקבלים חפצים שונים בירושה ואף משקיעים באוסף פרטי שנים רבות. לכל אחד יש צורך אחר בכספת.

ישנם אנשים שמשתמשים בסמים נרקוטיים(קנאביס) לצרכים רפואיים ואנשים המחזיקים בנשק לצורך העבודה או לצורך הגנה עצמית. כל החפצים הללו יזדקקו להגנה מקסימלית וחלקם אף מהווים סכנה ממשית לחיי אדם ומחייבים את המיגון המתאים. ישנן כספות המיוצרות במיוחד על מנת להגן על תכולות ספציפיות. ממש לא כדאי לרכוש כספת בחנות או רשת שאינה מתמחה בענף. לעתים חנויות שונות מציעות מוצרים שונים(כולל כספות) שאינם קשורים כלל לענף. כספות כאלה אינן מבטיחות רמת הגנה וודאית ובוודאי שלא איכות. על מנת לרכוש כספת יעילה וטובה, ישנם מאפיינים שמוכרחים להבין ולקחת בחשבון.

סוגים שונים של כספות

כספת היא מוצר שבראשיתו נועד להגן על חפצים אישיים וחשובים מפני סוגים שונים של ניסיונות פריצה. אך זו לא הסיבה היחידה. ישנן כספות שמטרתן הנוספת היא גם להגן על תכולות שונות בפני נזקים בלתי צפויים שעלולים להזיק או להשמיד את התכולה. הנה כמה דוגמאות לסוגי כספות שונות:

  • כספות חסינות אש: כספות בעלות תקן עמידות בפני אש מטרתן להעניק הגנה מפני אש. לעתים שרפות קורות ואם ברצוננו לדאוג ששום דבר לא יקרה לתכולה, בחרו בכספת חסינת אש. מה שחשוב להבין הוא שלכל חומר ישנה טמפרטורת בערה שונה ולכן לא כל כספת חסינת אש מתאימה לכל תכולה. ישנן כספות המתאימות להגנת ניירת, להגנת מדיה מגנטית ולהגנת תכולות נוספות. ודאו שאתם רוכשים את הכספת המתאימה.
  • כספות כבדות: כספות בעלות מסה גבוהה מעניקות יתרון בולט במיוחד. כספת השוקלת המון לא תאפשר את עקירתה וגנבתה מהמקום. בלתי אפשרתי לשאת כספת השוקלת כל כך הרבה ללא הציוד המתאים. זהו יתרון שחשוב לארגונים כמו משרד הביטחון, משטרת ישראל ועוד אחרים המחזיקים ברשותם מסמכים מסווגים, כלי נשק ועוד תכולות בעלות ערך חשוב במיוחד או כאלה שעלולים סכן חיי אדם במידה ותגענה אל האנשים הלא נכונים.
  • כספות בתקן: כספות בתקן נחשבות לאיכותיות ביותר. כספת בתקן היא היחידה שמבטיחה יכולות מיגון וודאיות. כספת בתקן עוברת מבדקים ובחינות שונות הקובעים את יכולותיה השונות ואת רמת המיגון שלה. כספות חסינות אש לצורך העניין, מוכרחות להיות בעלות תקן המעיד על כך.

רכישה נכונה

מעוניינים לרכוש כספת ביתית, משרדית או לכל צורך אחר ולעשות בחירה נכונה? פנייה ורכישה מבעל מקצוע מומחה היא הדרך הטובה ביותר לוודא שרכשתם את הכספת בעלת המאפיינים המוצלחים ביותר עבור הגנת רכושכם היקר.