17
ג, מאי
0 פרסומים אחרונים

מיגון אישי מונע תאונות עבודה

עסקים

הגדרות טקסט

כאשר מדובר בציוד מיגון אישי, מוכרחים להבין את חשיבותו כאשר מדובר בסוגי עבודות בתעשיות וענפים שונים. תאונות עבודה פעמים רבות אפשר למנוע על ידי השימוש בציוד הנכון והמתאים. זוהי כמובן האחריות של בעל העסק יחד עם מנהלי העבודה בתחומים השונים. ישנם המון סוגים שונים של ציוד מיגון שכל עובד אמור לקבל כאשר הוא עובד והוא מוכרח גם לעבור הדרכה מדויקת המסבירה כיצד להשתמש בו ומה לעשות כאשר הציוד אינו עובד.

ישנן דרישות מדויקות המצוינות במסמך שנכתב בשנת 1997 ונקרא "תקנות הבטיחות בעבודה(מיגון אישי)". תקנות אלה מציינות איזה ציוד נדרש בכל סוג של עבודה כך שכל בעל עסק או מנהלי אתרי בנייה, מנהלי מפעלים או מנהלים בכל תעשייה אחרת בה עוסקים עם חומרים או מכונות מסוכנות ידעו מה עליהם להעניק לעובדיהם. אחזור בשנית על מנת להדגיש את החשיבות של הנושא, תאונות עבודה יכולות להימנע אם נעשה שימוש בציוד המתאים, האיכותי והיעיל ביותר עבור כל ענף או תעשיה.

סוגים של ציוד מיגון אישי

על מנת לקבל רעיון לגבי ציוד מיגון אישי המיוצר עבור סוגי עבודות שונות, בשורות הבאות אתן כמה דוגמאות לציוד מיגון אישי מסוג מסוים:

  • הגנת הראש: על מנת להגן על הראש, עובדים במקומות מסוימים מוכרחים לחבוש קסדות מיוחדות. תפקיד הקסדות הוא למנוע מכות שניתן לקבל כאשר עפים חלקים באוויר או נופלים מקומות גבוהות. על הקסדות לעמוד בתקנים הדרושים.
  • הגנת העיניים: ישנם סוגים שונים של ציוד המתאים להגנת העיניים שלנו. ישנם משקפי מגן מכל מיני סוגים ואף מסיכות שונות על מנת להגן על העיניים שלנו מחומרים מסוכנים שעפים במהלך עבודת ריתוך לצורך העניין.
  • הגנת האוזניים: ישנם עובדים רבים הנמצאים בסביבה עם רעש כבד ועליהם להגן על אוזניהם. גם חשיפה לרעש פחות עצמתי למשך ממושך עלולה לפגוע במערכת השמיעה. ציוד מיגון למערכת השמיעה יכלול אטמי אוזניים, אזניות ועוד.
  • הגנה על מערכת הנשימה: ציוד כזה נדרש כאשר עובדים עוסקים עם חומרים שונים המסוכנים ורעילים לשאיפה. עבודות כאלה כוללות עבודה עם חומרים ביולוגיים וכימיים מסוכנים. הציוד יכלול מסיכות חצי פנים ומסיכות פנים שלמות, נשמיות, מפוחים ומסננים.
  • הגנת הידיים: על מנת להגן על ידנו בשעת עבודה עם מכונות או חומרים העלולים לסכן את יידינו, ישנם כל מיני סוגי הגנה. ציוד המיגון יכלול כפפות מסוגים שונים, שרוולי הגנה, כפפות עמידות בכימיקלים, כפפות המתאימות לטמפרטורות חמות וקרות ועוד.

רכישה טובה

על מנת לרכוש את ציוד המיגון הטוב והאיכותי ביותר עבור העובדים שלכם, עליכם לפנות לבעל מקצוע שזוהי מומחיותו. ישנן חברות ומקומות רבים המציעים ציוד מיגון אישי אך על הציוד להיות מתאים ולעמוד בתקנות ותקנים ברורים לכל עבודה באופן מדויק. אל תתפשרו ברכישת הציוד הנכון, ציוד מיגון אישי איכותי, יעיל ומתאים יכול למנוע תאונות עבודה רבות ואף להציל חיי אדם.