10
ד, אוג
1 פרסומים אחרונים

איך משתמשים במקשה לכה ומתי?

עסקים

הגדרות טקסט

מקשה הלכה בא לידי שימוש כאשר מבצעים תיקוני פחחות לרכב. מומלץ מאוד לתת לאיש מקצוע לטפל ברכב שלנו כאשר נגרם לו נזק כתוצאה מתאונה או מפגע אחר ולא לנסות לתקן אותו בעצמנו. הענפים המרכזיים שעושים שימוש במקשה לכה על בסיס קבוע הם ענפי הרכב והתעופה. המטרה העיקרית של מקשה הלכה הוא להעניק לרכב או לכלי התעופה רמת גימור ברמה מושלמת כאשר תהליך התיקון והפחחות הושלם.

חשוב מאוד לציין שעוד הרבה לפני היישום של מקשה הלכה, כלי הרכב יצטרך לעבור הכנה שתאפשר ללכה לעשות את עבודתה כמו שצריך ולהעניק לרכב מראה מוגמר איכותי ויפה. בשורות הבאות אפרט בקצרה על התהליכים השונים שהרכב צריך לעבור לפני שאיש המקצוע יוכל למרוח עליו את הלכה. אם כלי הרכב לא יעבור את ההכנות האלו, הלכה עלולה לפספס את המטרה שלה ולייצר נזק שיצטרך לעבור תיקון לאחר מכן. אם כך, שימו לב שאכן בעל המקצוע אליו ניגשתם לא מפספס אף שלב בתהליך ההכנה.

הכנות לקראת יישום החומר

דבר ראשון שצריך לעשות לפני שמורחים מקשה לכה על גבי הרכב הוא כמובן לתקן את הנזק שנגרם לפח הרכב שלנו שזו הסיבה שבגללה הגענו למוסך מלכתחילה. תהליך יישור הפח צריך להיעשות בצורה מדויקת כך שהפח המתוקן יגיע לקו ישר ומקביל לשאר קווי הרכב. את תיקון הפח עושים על ידי מילוי שפכטל לרכב או על ידי כיפוף עמוק. הדבר השני שאיש המקצוע יעשה הוא להכין את הרכב לקראת הצביעה. הרכב יעבור ניקיון יסודי שיסיר ממנו את שאריות השפכטל והאבק שנשארו מתהליך תיקון הפח של הרכב ואז אזור הצביעה יעבור תיחום בעזרת סרט הדבקה מיוחד. עכשיו הרכב מוכן לצביעה שחייבת להיעשות גם כן על ידי איש מקצוע המומחה בצביעת רכבים. הצביעה היא אינה עניין של מה בכך ולוקחת כמה ימים. את הצבע מרססים ממרחק של בערך כ- 20 ס"מ מהרכב ומזיזים את היד בצורה של בננה ימינה ושמאלה כך שלא יישאר חלק שאינו צבוע. על הצביעה חוזרים שלוש פעמים ובין צביעה לצביעה ממתינים 24 שעות על מנת שהצבע יתקשה ומבצעים בקרה על הצביעה. צבע הרכב מתייבש תוך כמה שעות אך אין זה מספיק ובגלל זה ממתינים שיתקשה.

תפקידו של מקשה הלכה משלים את התהליך

בתום הצביעה השלישית כאשר הרכב מוכן, אפשר להתחיל את יישום הלכה. את מקשה הלכה מרססים בדיוק באותה הצורה בה צובעים את הרכב. בצורת בננה מימין לשמאל וזאת על מנת ליצור יישום בשכבות שימנע היווצרות חלקים ללא חומר. מקשה הלכה מעניק לרכב כמה יתרונות. ראשית המקשה לכה מעניק ברק לרכב הצבוע. שנית, מקשה הלכה מגן על הרכב משריטות עתידיות, לשלשת ציפורים וחומרים אחרים שיכולים להזיק לצבע הרכב. הדבר האחרון שמעניקה הלכה לרכב היא הגנה על הצבע המקורי שלו. מקשה לכה היא בעצם לכה דו-רכיבית העשויה מהמקשה ומהחומר עצמו. כאשר מערבבים את שני החומרים נוצרת מקשה לכה איכותית המעניקה גימור ברמה גבוהה יותר לצבע הרכב.