07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

ציוד צביעה כולל מוצרים שונים

פנאי

הגדרות טקסט

כאשר מדברים על ציוד צביעה למה הכוונה, הרי ישנם כל כך הרבה אובייקטים הזקוקים לתהליכי צביעה שונים ושייכים ענפים שכלל אינם דומים אחד לשני. ובכן, ציוד צביעה אכן יכול להתאים את עצמו לתעשיות וענפים שונים וכמו כן, ישנן לא מעט שיטות צביעה שונות בין אם זו צביעה ידנית או צביעה אוטומטית. אם ברצונכם לבצע תהליך צביעה בעצמכם, ישנן כמה הוראות מומלצות עליהן צריך לעבור בקפידה כמובן.

כדאי מאוד לצבוע את האובייקטים עם כלי עבודה נכונים המיועדים ליישום הספציפי. בשורות הבאות אפרט על סוגי כלים ומכשירי צביעה  שונים ואציין מה ניתן לצבוע באמצעותם. אציין גם את השלבים לצביעת אובייקטים שונים באופן עצמאי ובאילו כלים הכי מומלץ להשתמש. היום ישנן דרכים מאוד קלות ופשוטות הרבה יותר לצביעה מבעבר. שימו לב שאתם רוכשים צבע איכותי המיועד לצביעת האובייקט שלכם ואף מומלץ שהצבע יהיה בעל יכולת הגנה מפני מזיקים וכל דבר אחר שעלול להזיק לאובייקט הצבוע.

איך צובעים ועם אילו כלים

מה תרצו לצבוע, זו השאלה הראשונה, האם זה את קירות הבית, את הרהיט הישן או את הרכב שלכם. ישנם צבעים המיועדים לצביעת אובייקטים שונים. ציוד צביעה כיום מציעה מגוון רחב של כלים איכותיים המחליפים את המברשת, הרולר ואת פחית הצבע. צביעה בהתזה נחשבת ליעילה ביותר והנה חלק מהכלים בהם משתמשים בשיטה זו:

  1. מרססי צבע: מרססי צבע מתחלקים לסוגים שונים. ראשית אציין שהם פועלים באמצעות לחץ אוויר דחוס המיוצר בדרך כלל באמצעות מכשיר קומפרסור תעשייתי או בייתי(היום ישנן אופציות מצוינות במחירים אטרקטיביים). מרסס צבא מתיז בדיוק את כמות הצבע הרצויה ובניגוד למברשת, אינו מבזבז צבע מיותר.
  2. קומפרסור: מכשיר הקומפרסור הוא זה שמייצר את לחץ האוויר. לקומפרסור ניתן לחבר מרססי צבע שונים אך לא רק. אל הקומפרסור מתחברת קבוצת כלים שנקראת כלים פניאומטיים והיא כוללת מברשות, מקדחות, מלטשות ואת רוב סוגי המכשירים וכלי העבודה שנמצא גם אצל קבוצת הכלים החשמליים.
  3. פילטרים: ישנם כל מיני סוגים של פילטרים שמציבים בחדרים או במקומות בהם צובעים אובייקטים שונים. תפקידו של הפילטר הוא לסנן אל מחוץ לחדר את החלקיקים הרעילים המסוכנים לשאיפה של הצבע.
  4. ציוד משלים: ציוד משלים יכלול את כל אביזרי התמיכה שצריך בתהליך צביעה כמו  כפפות, מסיכות, סרבלי צביעה למיניהם וגם חומרי ניקוי.

צביעה באופן עצמאי

אם אתם מעוניינים לצבוע לבד, כדאי לכם להשתמש במרסס צבע, זוהי הדרך הנוחה, היעילה והמדויקת ביותר. לאחר שרכשתם את הצבע המתאים, נקו את האובייקט שאותו אתם עומדים לצבוע. כאשר הוא נקי, החזיקו את מרסס הצבע(המחובר לקומפרסור) בזווית של 45 מעלות ובמרחק של 25 ס"מ לפחות. התחילו להתיז את הצבע כאשר היד נעה ימינה ושמאלה בתנועה המחקה את פרי הבננה. צביעה זו מוודאת שלא מפספסים חלקים. כאשר הצבע ייבש, בדקו האם צבעתם הכל ואם לא, חזרו על אותו תהליך שוב, המתינו לייבוש מלא וסיימתם.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!