07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

תיקון מחשב נייד, לא אצל כל אחד

ציוד לעסקים

הגדרות טקסט

מחשבים ניידים הפכו כבר מזמן להיות נחלת הכלל, אם בעבר היחסית לא רחוק מחשבים ניידים היו שמורים לבעלי הממון הרי שכיום עלות מחשב נייד בסיסי פלוס עולה כחמישית ממה שהיה בעבר. יחד עם זמינות הניידים התרבו התקלות. יש מגוון תקלות במחשבים ניידים שחלקם נובעים מבלאי, שבר או תחזוקה לקויה. על מנת לבצע תיקון מחשב נייד יש צורך להגיע איתו למעבדת מחשבים שיש לה ידע ויכולת לתקן מחשבים ניידים. חשוב מאוד להקפיד על מעבדת מחשבים מומחית על מנת להבטיח תיקון מקצועי ועל מנת שלא יגרם יותר נזק מאשר תועלת. איך תדעו מי המעבדה טובה ביותר עבור המחשב שלכם ומה צריך לבדוק לפני שמתחילים תיקון מחשב נייד, על כך ועוד בהמשך.

 

מה היא מעבדת מחשבים?

נראה כי השם מעיד על עצמו אולם בפועל יש כמה וכמה סוגי מעבדות מחשבים הנבדלות ביניהן בסוג התיקון אותו הם מבצעות. חלקם מתמחות בתיקון מחשבי PC, אחרות מתמחות בביצוע תיקון מחשב נייד ואחרות מתקנות סמארטפונים. אולם גם יש מעבדות מקצועיות שמשלבות מגוון תחומי שירות הכוללים תיקון מחשבי PC וגם תיקון מחשב נייד. יש למעבדות אל יתרונות וחסרונות כאשר לרוב היתרונות רבים הרבה יותר. הנה הסבר קצר על סוגי המעבדות השונות:

מעבדה לתיקון מחשבי PC

במעבדות מסוג זה מבצעים תיקון מחשב PC החל מהתקנת מערכות הפעלה, תיקון ושדרוג חלקים ובניית מחשבים חדשים. לעיתים מעבדת PC היא מעבדה ניידת שמגיעה אל הלקוח אולם תמיד יש יתרון בהבאת המחשב אל המעבדה מכיוון שכך יש יותר אפשרויות תיקון.

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים

תיקון מחשב נייד מחייב ידע ומקצועיות, אם תיקחו את הנייד שלכם לתיקון למעבדת שירות שאין לה ידע או מקצועיות בתיקום ניידים אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מחשב נייד מקולקל עוד יותר ממה שהוא היה. ההמלצה הגורפת לגשת למעבדת שירות שמכירה ומבינה בדגם שאותו אתם רוצים לתקן.

מעבדה לתיקון סלולרי

עולם המובייל והסלולרי עבר שינויים ותהפוכות רבות היום כמעט ואין אדם ללא מכשיר סלולרי חכם, ככל שהמכשירים התרבו והשתכללו כך נדרש ממעבדות שירות להיות מקצועיות יותר ובעלות ידע נרחב בתחום הסמארטפונים.

מעבדת אלקטרוניקה משולבת

היתרון הגדול שיכול להיות למעבדת מחשבים הוא היכולת לתת מענה לכל בעיה באשר היא. כיום רבים מעדיפים להתמחות בסוג אחד של מכשירים אולם מעבדה שיש לה ידע ויכולת לבצע תיקון מחשב נייד, לטפל במחשבי PC, סלולארי וטאבלטים היא מעבדה שתרצו להכיר.

 

דגשים לפני שליחת מחשב נייד למעבדת שירות

אם כבר מצאתם את מעבדת המחשבים שתיתן לכם את המענה המושלם ושתפתור לכם את הבעיות בלפטוב הרי שאתם צריכים לדעת מה נדרש ממכם לפני שליחת הנייד. אין הכוונה לכללי המעבדה מכיוון שלכל מעבדה כללים וחוקים משלהם, אלא הכוונה היא אל 3 הדברים שאתם בעלי המחשב צריכים לדאוג להם:

מידע - חשוב מאוד לגבות את המידע על המחשב, גם אם הבעיה אינה קשורה לדיסק הקשיח, הסיבה לכך היא שאף פעם אין לדעת מה עומד לקרות למחשב שלכם.

אביזרים נלווים - השתדלו להמעיט באביזרים נלווים אם בכלל, אפילו את המטען לא צריך לשלוח אלא אם המעבדה הנחתה אתכם אחרת. אביזרים נלווים נוטים ללכת לאיבוד.

תיעוד - תעדו את המחשב, את מה ששלחתם ואם אפשר גם את הבעיה שלו, התיעוד יעזור לכם לבדוק האם הבעיה נפתרה ולבצע מעקב אחר המחשב ומה ששלחתם.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!