07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

הכותרות המובילות במדור ציוד לעסקים

מחשבים ניידים מהווים פתרון מעולה למי שנמצא רוב הזמן בדרכים וצריך איתו מחשב מסיבות שונות. אם נשווה בין מחשב נייד לבין מחשב נייח מבחינת השטח שהם תופסים אנו מבינים שמחשב נייד תופס פחות מקום, לכן למי שאין מספיק מקום בבית רכישת מקבוק פרו הוא פתרון אידיאלי. כפי שאמרנו מבין המחשבים המומלצים לעבודות אינטנסיביות הם ללא ספק סדרת המקבוק פרו של אפל. אלו מחשבים המסווגים כמחשבי איכות בעלי יכולת עבודה נמרצת במיוחד, יחד עם זאת לא אחת אנו צריכים לבצע תיקון מקבוק פרו עקב שבר, נזק, בלאי או אפילו כתחזוקה שוטפת. הזמן המומלץ לתחזוקה שוטפת של מקבוק פרו הינה בין חצי שנה ל 8 חודשים. ישנן כמה סיבות שבגללן צריך לבצע תחזוקה שוטפת על מנת למנוע מבעוד מועד נזקים ובעיות. 

איך מונעים מנזק במקבוק פרו?

מחשבים ניידים בכלל ומחשבי מקבוק פרו בפרט מצויים בסכנה גדולה יותר מאשר מחשבים נייחים ולו רק בגלל העובדה שאנו מניידים אותם. לא אחת נדרש תיקון מקבוק פרו בגלל נפילת המחשב עו שפיכת נוזלים. בנוסף המלצנו על ביצוע תחזוקה שוטפת על מנת לשמר את היכולת של המחשב לעבוד כשורה וללא בעיות. ריכזנו לפניכם מספר דגשים שיעזרו לכם להימנע מהצורך בביצוע תיקון מקבוק פרו במעבדת שירות.

נשפכו נוזלים על מקבוק פרו

נשמור על סביבה נקייה ונימנע מרטיבות של כוס קפה, תה, מים או כל שתיה אחרת לי המחשב. וודאו שהמשטח האו השולחן שעליו אתם עובדים עם המחשב נקי ויבש. הימנעו מלסגור את המחשב עם חפצים בפנים, הימנעו מלשרוט את המסך בדרך כזו או אחרת. 

מקבוק פרו מתחמם

הימנעו משימוש במחשב שהוא בטעינה, דבר זה יכול לגרום לחימום יתר של המטען בזמן ההטענה הימנעו מלהיתקל בכבל הטעינה בכדי שהמחשב לא יתנתק בצורה לא טובה מהמטען ויגרום נזק לשקע הטעינה. בזמן שהמחשב בתיק וודאו כי הוא סגור, כדי למנוע את התחממות. פנו לבעל מקצוע בעת בעיה והימנעו מתיקון בעצמכם אם אין לכם ידע בנושא. זה יחסוך זמן וכסף ויכול למנוע נזקים חמורים יותר.

למה לבצע בדיקה תקופתית למחשב נייד מקבוק פרו?

סיבה 1 - בדיקה שגרתית כדי לבדוק שהכל תקין - בזכות בדיקה שגרתית תוכלו לגלות פגמים ונזקים שעלולים להפוך לחמורים יותר עם הזמן.

סיבה 2 - חיסכון בעלויות, נזקים שמתגלים מאוחר מידי הם יקרים, לדוגמה תיקון מקבוק פרו עם מסך שציריו נשבר יעלה לכם לא מעט.

סיבה 3 - רציפות עבודה - בזכות בדיקה ותחזוקה שוטפת לא תמצאו את עצמכם עם מחשב תקוע שאינו משמש אתכם בדיוק ברגע שאתם צריכים.

תקלות נפוצות במחשב מקבוק פרו:

כפי שציינו מחשב מקבוק פרו נחשב לאמין ואיכותי אולם לא אחת נדרש תיקון מחשב מקבוק פרו בשל תקלות מעבר לתקלות המוכרות והנפוצות שמקורן בנזק / שבר, אלו הם תקלות תוכנה שלא תמיד נמצאים תחת השליטה שלנו כגון עדכון תוכנה שאינו משתלב טוב עם יתר האפליקציות שלנו וכדומה. בכל מקרה של תקלה בין אם היא תקלת חומרה או תוכנה מומלץ לבצע תיקון מקבוק פרו במעבדה מקצועית שיש לה ניסיון וידע.

מחשבים ניידים הפכו כבר מזמן להיות נחלת הכלל, אם בעבר היחסית לא רחוק מחשבים ניידים היו שמורים לבעלי הממון הרי שכיום עלות מחשב נייד בסיסי פלוס עולה כחמישית ממה שהיה בעבר. יחד עם זמינות הניידים התרבו התקלות. יש מגוון תקלות במחשבים ניידים שחלקם נובעים מבלאי, שבר או תחזוקה לקויה. על מנת לבצע תיקון מחשב נייד יש צורך להגיע איתו למעבדת מחשבים שיש לה ידע ויכולת לתקן מחשבים ניידים. חשוב מאוד להקפיד על מעבדת מחשבים מומחית על מנת להבטיח תיקון מקצועי ועל מנת שלא יגרם יותר נזק מאשר תועלת. איך תדעו מי המעבדה טובה ביותר עבור המחשב שלכם ומה צריך לבדוק לפני שמתחילים תיקון מחשב נייד, על כך ועוד בהמשך.

 

מה היא מעבדת מחשבים?

נראה כי השם מעיד על עצמו אולם בפועל יש כמה וכמה סוגי מעבדות מחשבים הנבדלות ביניהן בסוג התיקון אותו הם מבצעות. חלקם מתמחות בתיקון מחשבי PC, אחרות מתמחות בביצוע תיקון מחשב נייד ואחרות מתקנות סמארטפונים. אולם גם יש מעבדות מקצועיות שמשלבות מגוון תחומי שירות הכוללים תיקון מחשבי PC וגם תיקון מחשב נייד. יש למעבדות אל יתרונות וחסרונות כאשר לרוב היתרונות רבים הרבה יותר. הנה הסבר קצר על סוגי המעבדות השונות:

מעבדה לתיקון מחשבי PC

במעבדות מסוג זה מבצעים תיקון מחשב PC החל מהתקנת מערכות הפעלה, תיקון ושדרוג חלקים ובניית מחשבים חדשים. לעיתים מעבדת PC היא מעבדה ניידת שמגיעה אל הלקוח אולם תמיד יש יתרון בהבאת המחשב אל המעבדה מכיוון שכך יש יותר אפשרויות תיקון.

מעבדה לתיקון מחשבים ניידים

תיקון מחשב נייד מחייב ידע ומקצועיות, אם תיקחו את הנייד שלכם לתיקון למעבדת שירות שאין לה ידע או מקצועיות בתיקום ניידים אתם עלולים למצוא את עצמכם עם מחשב נייד מקולקל עוד יותר ממה שהוא היה. ההמלצה הגורפת לגשת למעבדת שירות שמכירה ומבינה בדגם שאותו אתם רוצים לתקן.

מעבדה לתיקון סלולרי

עולם המובייל והסלולרי עבר שינויים ותהפוכות רבות היום כמעט ואין אדם ללא מכשיר סלולרי חכם, ככל שהמכשירים התרבו והשתכללו כך נדרש ממעבדות שירות להיות מקצועיות יותר ובעלות ידע נרחב בתחום הסמארטפונים.

מעבדת אלקטרוניקה משולבת

היתרון הגדול שיכול להיות למעבדת מחשבים הוא היכולת לתת מענה לכל בעיה באשר היא. כיום רבים מעדיפים להתמחות בסוג אחד של מכשירים אולם מעבדה שיש לה ידע ויכולת לבצע תיקון מחשב נייד, לטפל במחשבי PC, סלולארי וטאבלטים היא מעבדה שתרצו להכיר.

 

דגשים לפני שליחת מחשב נייד למעבדת שירות

אם כבר מצאתם את מעבדת המחשבים שתיתן לכם את המענה המושלם ושתפתור לכם את הבעיות בלפטוב הרי שאתם צריכים לדעת מה נדרש ממכם לפני שליחת הנייד. אין הכוונה לכללי המעבדה מכיוון שלכל מעבדה כללים וחוקים משלהם, אלא הכוונה היא אל 3 הדברים שאתם בעלי המחשב צריכים לדאוג להם:

מידע - חשוב מאוד לגבות את המידע על המחשב, גם אם הבעיה אינה קשורה לדיסק הקשיח, הסיבה לכך היא שאף פעם אין לדעת מה עומד לקרות למחשב שלכם.

אביזרים נלווים - השתדלו להמעיט באביזרים נלווים אם בכלל, אפילו את המטען לא צריך לשלוח אלא אם המעבדה הנחתה אתכם אחרת. אביזרים נלווים נוטים ללכת לאיבוד.

תיעוד - תעדו את המחשב, את מה ששלחתם ואם אפשר גם את הבעיה שלו, התיעוד יעזור לכם לבדוק האם הבעיה נפתרה ולבצע מעקב אחר המחשב ומה ששלחתם.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!