07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

ואת האיטום בדקתם?

ביקורת מבנים

הגדרות טקסט

בניית בית חדש או ביצוע שיפוץ נרחב לבית בדרך כלל יוצר ליקויים ובעיות שאנחנו לא תמיד יכולים להבחין בהם אם בכלל. מכיוון שאנחנו לא בעלי מקצוע או מהנדסי בניין ליקויים רבים יראו לנו כעניין של מה בכך כאשר בפועל אלו יכולים להיות בעיות שימנעו מאיתכם איכות חיים תקינה במקרה הטוב והוצאות מרובות לצורכי תיקון במקרה הגרוע יותר. מבין הליקויים הקשים יותר לפיתרון הם בעיות איטום. בדק בית בודק ובוחן מגוון נושאים כאשר אחד מהם הוא עניין האיטום. בעיות איטום, או יותר נכון לומר בעיות רטיבות מוגדרות כבעיות שחייבים לטפל בהן ואסור להזניח. הבעיה היא שבתחילת הדרך לא רואים ולא מזהים את אותם בעיות איטום ורטיבויות וכאשר כבר מבחינים בהן לא את זה כבר מאוחר. ביצוע בדק בית למבנה, נכס או בית יאפשר לכם לגלות מבעוד מועד את הרטיבויות או הנזילות. חשוב לטפל בבעיות אלו על מנת למנוע היווצרות נזק מצטבר חמור יותר.

 

למה בדק בית כולל את תחום האיטום?

כאמור ביצוע בדק בית מאפשר לנו לגלות ליקויים בבית שלנו בין אם זה מבנה חדש לגמרי או בית ששיפצנו. ואף ציינו כי בעיות איטום חייבות להיות מטופלות. הסיבות לכך רבות אך הסיבה העיקרית היא שליקויי בנייה באיטום או רטיבות יכולה לגרום נזק רב למבנה עד כדי ירידת ערכו. מהנדס בדק בית מנוסה ומוסמך לבצע בדיקות מקיפות למבנה ולאתר את אותם בעיות איטום או נזילות. הממצאים מובאים בפני מזמין הבדיקה, הממצאים כוללים דוחות מפורטים על הליקויים שנמצאו, רמת חומרתם והערכת שמאי לתיקונם. אסור להקל ראש בביצוע בדק בית ובטח שלא להתעלם מליקויי איטום או נזילות. תקנו אותם מבעוד מועד על מנת שלא תופתעו בחורף מנזילה או שהרטיבות תתפשט ותרום נזקים לטיח ולצבע.

 

כל הסיבות לבעיות איטום ורטיבות

יש לא מעט סיבות שיגרמו לכם לנזילות בבית או לרטיבות וביצוע בדק בית יאתר לכם אותם יחד עם זאת חשוב להכיר לפחות את העיקריים שבהם על מנת שתוכלו לתקן אותם לפני שיהיה מאוחר מדי:

חלונות אמבט

בונים או משפצים אמבטיה חדשה? חשוב לזכור שהחדר נתון לשינויי טמפרטורה וללחות מוגברת. לכן אוורור החדר חשוב מאוד, ואם התקנתם חלון שאינו מספיק גדול לטובת אוורור אתם צפויים להצתברות של לחות שאט אט תתפתח לפטריות ועובש. יחס ודל החלון חייב להיות מותאם לגודל חלל חדר האמבד. בעת ביצוע בדק בית נבדקים יחסים אלו.

גגות

גג הבית בין אםהוא גג רעבים או גג שטוח חייב להיות אטום למים. בדיקה יחסית קלה תמנע מיכם נזקים הגונים בזמן ירידת גשמים. הבדיקה כוללת את האיטום של הגגות, שיפועים לטובת הפניית המים למרזבים ואת ארגזי הרוח במידה והם קיימים.

מבנה

שלד ומבנה הבית שלנו עטוף בקירות, טיח, שליכטה וצבע. חשוב לדעת כי טיח לקוי או שליכטה שיושמה בצורה לקויה ייגרמו למים לחדור ולגרום לרטיבויות. בדק בית יאתר את הליקויים הללו על מנת שתוכלו לטפל בהם ולמנוע נזק חמור יותר.

לחות / עיבוי.

מרפסות

המרפסות הן דרך מצוינת ליהנות מאור השמש או משב רוח רענן אך כאשר בדק בית מאתר ליקויים באיטום המרפסות אותם ליקויים שיגרמו לקירות שלכם להעלות עובש, אתם תדעו עליהם ותקנו אותם

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!