07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

בחירת תקרות אקוסטיות

שיפוצים

הגדרות טקסט

תקרות אקוסטיות מהוות פתרון נפלא ויעיל לשמירה על איכות הסאונד במבנה ובו בזמן מהווה תקרה שהיא יפה ומעוצבת. יתרון בולט בתקרה האקוסטית הוא שהיא עוצרת ובולעת רעש ומחזירה אותו באיכות גבוהה לנוכחים בפאב, מסעדה, סטודיו, מכון, בית קפה, אולם כנסים, אולם אירועים ועוד ועוד.

כיצד פועלת התקרה האקוסטית? בניית התקרה האקוסטית מתבצעת אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים עם שימוש בחומרים מתאימים כדוגמת יריעות סופגות רעש מפוליאריטן או מלמין, צמר זכוכית, חיפויים אקוסטיים, רשתות אקספנדד, צמר סלעים, קסטות אקוסטיות, בידוד צנרת שופכין למניעת רעשי ביוב, יריעות ויניל וכדומה. לכל מבנה ארכיטקטורה איכותית משלו ולכן יש להזמין בעל מקצוע שיודע להתאים את הפתרון לארכיטקטורה- ולא ישתמש באותו פתרון לכל מקום. ניתן גם לעשות שימוש בתקרות נמתחות ((תקרות מתוחות) בכדי ליצור תקרה מעוצבת אקוסטית.

מה קורה אם האקוסטיקה במבנה גרועה? תחושת אי הנוחות הנובעת מאקוסטיקה גרועה מוכרת לנו היטב. לפעמים אנחנו נמצאים בפאב או מכון ומצליחים לנהל שיחה רק בצעקות. הרבה פעמים קורה שמוזיקה נשמעת באולם אירועים באופן שהוא לא נעים וצורם לאוזן ומפריע לקהל. יש כאלה שיכולים לשמוע בחדר מסוים בבית שיחות של שכנים ורעש של המים שיורדים באסלה מהקומות שמסביבנו.

מהם הסטנדרטים בהם צריכות לעמוד תקרות אקוסטיות? תקרה אקוסטית חייבת לשלב בין הפן הטכנולוגי שהוא המבודד של הרעש ושומר על איכותו במבנה לבין פן היופי אסתטי, בטיחות ואורך חיים.  תקרה אקוסטית לא יכולה להיראות כגוף זר ולא קשור בחדר. במידה ועיצוב המבנה עתיק ומיושן, זה יהיה מיותר להתקין תקרה אקוסטית מתכתית עם עיצוב מודרני. בנוסף, בגלל החומרים השונים שמרכיבים את התקרה האקוסטית, צריך להקפיד על עמידות התקרה מפני שריפה.

בתכנון תקרה אקוסטית צריך לקחת בחשבון:

  • מהו אופי המרחב והמטרה שאותה התקרה משמשת – מסעדה, בית קפה, בית וכדומה.
  • מהו ההרכב החומרי של התקרה עליה תורכב התקרה האקוסטית: עץ, מתכת, בטון וכדומה.
  • איך לבודד את המרחב הספציפי – עמידות מפני לחות, בטיחות אש, בידוד, הסתרת צנרת.
  • את האפשרות לשלב גלאי עשן, פתחי מיזוג אוויר וגופי תאורה מבלי לפגוע ביכולת הבידוד.
הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!