17
ג, מאי
0 פרסומים אחרונים

עוד במדור

בניית בית חדש או ביצוע שיפוץ נרחב לבית בדרך כלל יוצר ליקויים ובעיות שאנחנו לא תמיד יכולים להבחין בהם אם בכלל. מכיוון שאנחנו לא בעלי מקצוע או מהנדסי בניין ליקויים רבים יראו לנו כעניין של מה בכך כאשר בפועל אלו יכולים להיות בעיות שימנעו מאיתכם איכות חיים תקינה במקרה הטוב והוצאות מרובות לצורכי תיקון במקרה הגרוע יותר. מבין הליקויים הקשים יותר לפיתרון הם בעיות איטום. בדק בית בודק ובוחן מגוון נושאים כאשר אחד מהם הוא עניין האיטום. בעיות איטום, או יותר נכון לומר בעיות רטיבות מוגדרות כבעיות שחייבים לטפל בהן ואסור להזניח. הבעיה היא שבתחילת הדרך לא רואים ולא מזהים את אותם בעיות איטום ורטיבויות וכאשר כבר מבחינים בהן לא את זה כבר מאוחר. ביצוע בדק בית למבנה, נכס או בית יאפשר לכם לגלות מבעוד מועד את הרטיבויות או הנזילות. חשוב לטפל בבעיות אלו על מנת למנוע היווצרות נזק מצטבר חמור יותר.

 

למה בדק בית כולל את תחום האיטום?

כאמור ביצוע בדק בית מאפשר לנו לגלות ליקויים בבית שלנו בין אם זה מבנה חדש לגמרי או בית ששיפצנו. ואף ציינו כי בעיות איטום חייבות להיות מטופלות. הסיבות לכך רבות אך הסיבה העיקרית היא שליקויי בנייה באיטום או רטיבות יכולה לגרום נזק רב למבנה עד כדי ירידת ערכו. מהנדס בדק בית מנוסה ומוסמך לבצע בדיקות מקיפות למבנה ולאתר את אותם בעיות איטום או נזילות. הממצאים מובאים בפני מזמין הבדיקה, הממצאים כוללים דוחות מפורטים על הליקויים שנמצאו, רמת חומרתם והערכת שמאי לתיקונם. אסור להקל ראש בביצוע בדק בית ובטח שלא להתעלם מליקויי איטום או נזילות. תקנו אותם מבעוד מועד על מנת שלא תופתעו בחורף מנזילה או שהרטיבות תתפשט ותרום נזקים לטיח ולצבע.

 

כל הסיבות לבעיות איטום ורטיבות

יש לא מעט סיבות שיגרמו לכם לנזילות בבית או לרטיבות וביצוע בדק בית יאתר לכם אותם יחד עם זאת חשוב להכיר לפחות את העיקריים שבהם על מנת שתוכלו לתקן אותם לפני שיהיה מאוחר מדי:

חלונות אמבט

בונים או משפצים אמבטיה חדשה? חשוב לזכור שהחדר נתון לשינויי טמפרטורה וללחות מוגברת. לכן אוורור החדר חשוב מאוד, ואם התקנתם חלון שאינו מספיק גדול לטובת אוורור אתם צפויים להצתברות של לחות שאט אט תתפתח לפטריות ועובש. יחס ודל החלון חייב להיות מותאם לגודל חלל חדר האמבד. בעת ביצוע בדק בית נבדקים יחסים אלו.

גגות

גג הבית בין אםהוא גג רעבים או גג שטוח חייב להיות אטום למים. בדיקה יחסית קלה תמנע מיכם נזקים הגונים בזמן ירידת גשמים. הבדיקה כוללת את האיטום של הגגות, שיפועים לטובת הפניית המים למרזבים ואת ארגזי הרוח במידה והם קיימים.

מבנה

שלד ומבנה הבית שלנו עטוף בקירות, טיח, שליכטה וצבע. חשוב לדעת כי טיח לקוי או שליכטה שיושמה בצורה לקויה ייגרמו למים לחדור ולגרום לרטיבויות. בדק בית יאתר את הליקויים הללו על מנת שתוכלו לטפל בהם ולמנוע נזק חמור יותר.

לחות / עיבוי.

מרפסות

המרפסות הן דרך מצוינת ליהנות מאור השמש או משב רוח רענן אך כאשר בדק בית מאתר ליקויים באיטום המרפסות אותם ליקויים שיגרמו לקירות שלכם להעלות עובש, אתם תדעו עליהם ותקנו אותם

אם כבר המון זמן אתם מרגישים שהרכב שלכם זקוק לרענון וצביעה מחדש, ברצוני לספר לכם שלא תהיו חייבים לבזבז סכום גדול ולקחת אותו אל איש מקצוע שיבצע את תהליך הצביעה אלא תוכלו בקלות לעשות זאת בעצמכם. במקרה והרכב שלכם היה מעורב בתאונה, כמובן שיהיה זקוק לעבודה ותיקון פחחות ואם אינכם יודעים איך לתקן את פח הרכב בעצמכם אז תצטרכו לגשת אל פחח שיתקן את הרכב על מנת שתוכלו לבצע את תהליך הצביעה בעצמכם.

אהבים לייצר פרויקטים ביתיים בזמנכם הפנוי? על מנת לייצר פרויקטים ברמה גבוהה עם רמת גימור איכותית, כלי העבודה שלכם יהיו חייבים להיות שייכים אל הסוג הטוב ביותר. אם אתם כבר שנים רבות מייצרים פרויקטים שונים בעצמכם בוודאי יש ברשותכם ארגז כלים המורכב מהמון סוגים שונים של כלים עבור שימושים שונים. כולם מכירים את כלי העבודה החשמליים כמו מקדחה, מברגה, מסור חשמלי ומלטשות למיניהן.

תקרות אקוסטיות מהוות פתרון נפלא ויעיל לשמירה על איכות הסאונד במבנה ובו בזמן מהווה תקרה שהיא יפה ומעוצבת. יתרון בולט בתקרה האקוסטית הוא שהיא עוצרת ובולעת רעש ומחזירה אותו באיכות גבוהה לנוכחים בפאב, מסעדה, סטודיו, מכון, בית קפה, אולם כנסים, אולם אירועים ועוד ועוד.

כיצד פועלת התקרה האקוסטית? בניית התקרה האקוסטית מתבצעת אך ורק על ידי אנשי מקצוע מיומנים עם שימוש בחומרים מתאימים כדוגמת יריעות סופגות רעש מפוליאריטן או מלמין, צמר זכוכית, חיפויים אקוסטיים, רשתות אקספנדד, צמר סלעים, קסטות אקוסטיות, בידוד צנרת שופכין למניעת רעשי ביוב, יריעות ויניל וכדומה. לכל מבנה ארכיטקטורה איכותית משלו ולכן יש להזמין בעל מקצוע שיודע להתאים את הפתרון לארכיטקטורה- ולא ישתמש באותו פתרון לכל מקום. ניתן גם לעשות שימוש בתקרות נמתחות ((תקרות מתוחות) בכדי ליצור תקרה מעוצבת אקוסטית.

מה קורה אם האקוסטיקה במבנה גרועה? תחושת אי הנוחות הנובעת מאקוסטיקה גרועה מוכרת לנו היטב. לפעמים אנחנו נמצאים בפאב או מכון ומצליחים לנהל שיחה רק בצעקות. הרבה פעמים קורה שמוזיקה נשמעת באולם אירועים באופן שהוא לא נעים וצורם לאוזן ומפריע לקהל. יש כאלה שיכולים לשמוע בחדר מסוים בבית שיחות של שכנים ורעש של המים שיורדים באסלה מהקומות שמסביבנו.

מהם הסטנדרטים בהם צריכות לעמוד תקרות אקוסטיות? תקרה אקוסטית חייבת לשלב בין הפן הטכנולוגי שהוא המבודד של הרעש ושומר על איכותו במבנה לבין פן היופי אסתטי, בטיחות ואורך חיים.  תקרה אקוסטית לא יכולה להיראות כגוף זר ולא קשור בחדר. במידה ועיצוב המבנה עתיק ומיושן, זה יהיה מיותר להתקין תקרה אקוסטית מתכתית עם עיצוב מודרני. בנוסף, בגלל החומרים השונים שמרכיבים את התקרה האקוסטית, צריך להקפיד על עמידות התקרה מפני שריפה.

בתכנון תקרה אקוסטית צריך לקחת בחשבון:

  • מהו אופי המרחב והמטרה שאותה התקרה משמשת – מסעדה, בית קפה, בית וכדומה.
  • מהו ההרכב החומרי של התקרה עליה תורכב התקרה האקוסטית: עץ, מתכת, בטון וכדומה.
  • איך לבודד את המרחב הספציפי – עמידות מפני לחות, בטיחות אש, בידוד, הסתרת צנרת.
  • את האפשרות לשלב גלאי עשן, פתחי מיזוג אוויר וגופי תאורה מבלי לפגוע ביכולת הבידוד.
הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!