07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

הכותרות המובילות במדור חוק ומשפט

כאשר זוג נישא, הוא מקווה לחיים משותפים טובים ולזוגיות פורחת. אולם, לא תמיד האידיליה הזו אכן מתקיימת לאורך זמן. כאשר הזוגיות אינה טובה, קיימת בידי בני הזוג האפשרות להתגרש, על ידי מתן גט בבית הדין הרבני. אולם לעיתים ישנו מצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין בגירושין, ואילו בן הזוג השני מעדיף להמשיך ולחיות חיים משותפים. במקרה כזה, בן הזוג המעוניין בגירושין נאלץ לנקוט באמצעים משפטיים (עורך דין גירושין) על מנת לגרום לבן או לבת הזוג להסכים להליך הגירושין.

תביעת גירושין

אמצעי זה הינו תביעת גירושין. תביעת גירושין פירושה שאחד מבני הזוג תובע מן הצד השני את פירוק הנישואין ומתן (או קבלה) של הגט. תביעת גירושין מעלה את עניין הגירושין על סדר היום. ישנם אנשים אשר נמנעים מהגשה של תביעת גירושין, על מנת שלא להחריף את היחסים בין בני הזוג, אולם לעיתים תביעה כזו היא בלתי נמנעת. לעיתים, תביעת גירושין מוגשת גם במהלך דיונים מעשיים על נושאים הקשורים לגירושין כגון: משמורת, מזונות, הסכם ממון, חלוקת רכוש וכדומה, משום שבני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמה בנושאים השונים אזי שהם מגישים תביעת גירושין.

איך מגישים תביעת גירושין?

תביעת גירושין מוגשת לבית הדין הרבני בלבד. תביעות הנלוות לגירושין יכולות להיות מוגשות לבית הדין הרבני או לבית משפט לענייני משפחה. כאשר איש או אישה מעוניינים להגיש תביעת גירושין, עליהם לשקול היטב את הנושא ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום, משום שתביעת גירושין צריכה להיות מבוססת על עילת גירושין שתהיה מקובלת על ידי בית הדין הרבני. בנוסף לכך, חשוב להחליט ולקבוע אם מגישים לבית הדין הרבני תביעת גירושין כרוכה שאליה כורכים את נושא המשמורת, המזונות והרכוש או שיש לפצל תביעות כך שתביעת הגירושין תוגש לבית הדין הרבני והתביעות האחרות תוגשנה לבית המשפט לענייני משפחה. קיימות עילות מסוימות אשר קבילות בבית המשפט לענייני משפחה, אך לא בבית הדין הרבני ולהיפך, ולכן צריך לשקול גם היכן להגיש את התביעות הקשורות לנושא הגירושין.

התוצאה

תביעת גירושין שמתקבלת, מביאה בסופו של דבר לגירושין, אם כי התהליך אינו פשוט. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, הן מבחינת הגירושין עצמם והן מבחינת כל הדיונים הנלווים לגירושין, יש צורך בייעוץ של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בדיני משפחה ובניהול תיקי גירושין.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!