07
ה, יול
0 פרסומים אחרונים

עוד במדור

כאשר זוג נישא, הוא מקווה לחיים משותפים טובים ולזוגיות פורחת. אולם, לא תמיד האידיליה הזו אכן מתקיימת לאורך זמן. כאשר הזוגיות אינה טובה, קיימת בידי בני הזוג האפשרות להתגרש, על ידי מתן גט בבית הדין הרבני. אולם לעיתים ישנו מצב שבו רק אחד מבני הזוג מעוניין בגירושין, ואילו בן הזוג השני מעדיף להמשיך ולחיות חיים משותפים. במקרה כזה, בן הזוג המעוניין בגירושין נאלץ לנקוט באמצעים משפטיים (עורך דין גירושין) על מנת לגרום לבן או לבת הזוג להסכים להליך הגירושין.

תביעת גירושין

אמצעי זה הינו תביעת גירושין. תביעת גירושין פירושה שאחד מבני הזוג תובע מן הצד השני את פירוק הנישואין ומתן (או קבלה) של הגט. תביעת גירושין מעלה את עניין הגירושין על סדר היום. ישנם אנשים אשר נמנעים מהגשה של תביעת גירושין, על מנת שלא להחריף את היחסים בין בני הזוג, אולם לעיתים תביעה כזו היא בלתי נמנעת. לעיתים, תביעת גירושין מוגשת גם במהלך דיונים מעשיים על נושאים הקשורים לגירושין כגון: משמורת, מזונות, הסכם ממון, חלוקת רכוש וכדומה, משום שבני הזוג אינם מצליחים להגיע להסכמה בנושאים השונים אזי שהם מגישים תביעת גירושין.

איך מגישים תביעת גירושין?

תביעת גירושין מוגשת לבית הדין הרבני בלבד. תביעות הנלוות לגירושין יכולות להיות מוגשות לבית הדין הרבני או לבית משפט לענייני משפחה. כאשר איש או אישה מעוניינים להגיש תביעת גירושין, עליהם לשקול היטב את הנושא ולהתייעץ עם עורך דין המתמחה בתחום, משום שתביעת גירושין צריכה להיות מבוססת על עילת גירושין שתהיה מקובלת על ידי בית הדין הרבני. בנוסף לכך, חשוב להחליט ולקבוע אם מגישים לבית הדין הרבני תביעת גירושין כרוכה שאליה כורכים את נושא המשמורת, המזונות והרכוש או שיש לפצל תביעות כך שתביעת הגירושין תוגש לבית הדין הרבני והתביעות האחרות תוגשנה לבית המשפט לענייני משפחה. קיימות עילות מסוימות אשר קבילות בבית המשפט לענייני משפחה, אך לא בבית הדין הרבני ולהיפך, ולכן צריך לשקול גם היכן להגיש את התביעות הקשורות לנושא הגירושין.

התוצאה

תביעת גירושין שמתקבלת, מביאה בסופו של דבר לגירושין, אם כי התהליך אינו פשוט. כדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר, הן מבחינת הגירושין עצמם והן מבחינת כל הדיונים הנלווים לגירושין, יש צורך בייעוץ של עורך דין מקצועי אשר מתמחה בדיני משפחה ובניהול תיקי גירושין.

בני מצווה או יותר נכון הורים לבני מצווה מגלים את המכשול הגדול ביותר בתהליך ההכנות ליום המיוחל. אנחנו ממש לא מתכוונים לבחירת אולם אירועים או את ה DJ לאירוע. המכשול האמתי ובמיוחד לנו החילוניים הוא לא אחר מאשר תהליך קניית תפילין. מהר מאוד נגלה כי לכל תפילין מחיר שונה ויש לא מעט הסברים לאותם פערים, ואילו אנחנו תמימי דעים ומרגישים תלויים ללא יכולת הבנה והבחנה מי הוא מי. לכל תפילין מחיר שונה והוא משמעותי, אנחנו ננסה כאן להבין מדוע לכל תפילין מחיר שונה וכיצד נוכל להבין ולהתמודד עם פערים אלו.

הבדלים בסיסיים בים סוגי התפילין השונים

כאמור לכל תפילין מחיר שונה ועלינו להכיר את הפערים והסיבות להם. ראשית כל חשוב לציין כי אם אתם מכירים את המחיר הממוצע לקניית תפילין ופתאום אתם מקבלים "הנחה" משמעותית הדבר צריך להדליק לכם נורה אדומה. אין "מציאות" בטח לא בתחום המזוזות והתפילין, מחיר נמוך מידי מצביע על בעיה, יתכן כי יש פסילה, פגם או חוסר כשרות. המחירים ברוב המקרים נעים סביב אותו סכום עם שינויים קלים. אז למה יחד עם זאת לכל תפילין מחיר שונה? ראשית נבין מה המרכיבים של התפילין, התפילין מורכבים מבית התפילין, הרצועות והקלף שנמצא בפנים. לכל אחד מהמרכיבים יש  שיטות ייצור וחומרי גלם שונים שמשפיעים באופן ישיר על המחיר, ראשון הוא בית התפילין, כידוע בית התפילין עשוי מעור בהמה אולם יש 2 אפשרויות ליישום עור בהמה דקה ועור בהמה גסה, הראשון עשוי מעור כבש או עז, תהליך העיבוד קל יחסית ולכן גם המחיר הסופי נמוך יותר, השיטה השנייה היא ליצור את בית התפילין מעור בהמה גסה  כלומר מעור שור. זה הגורם הראשון שבגינו לכל תפילין מחיר שונה. המרכיב המשפיע הבא הוא הרצועות גם כאן אלו רצועות עור והמחיר משתנה בהתאם לאופן העיבוד של רצועות אלו, יש כמה אפשרויות, רצעה מהודרת הצבועה וממעובדת משני צידיה אלו הטובות והחזקות יותר, יש כאלו שצבועות ומעובדות רק מצד אחד, כאן יש סיכוי גבוה יותר לבלאי. המרכיב האחרון הוא הקלפים שמוחדרים את בית המזוזה. ככל שהקלף מושקע ומהודר יותר כך יהיה בעל עלות גבוה יותר.

ממי לרכוש תפילין?

כאמור לכל תפילין מחיר שונה ועלינו ללמוד מעבר להבדלים השונים מי האמין ביותר בתחום שנוכל לרכוש ממנו את התפילין. ההמלצה הטובה ביותר היא להגיע לחנות מוכרת, בעלת מוניטין שנותנת אחריות לקלף. חשוב לשאול ולברר מי הסופר שכתב את הקלפים, עד כמה הוא מיומן וותיק. ככל שהסופר ותיק יותר עלות הקלפים תהיה גבוה יותר. אם כך לסיכומו של עניין אנו מבינים כי לכל תפילין מחיר שונה שנובע משלושת המרכיבים העיקריים הלו הם בית המזוזה, הרצועות והקלף שבפנים, כמו כן חשוב לא להתפתות ולרכוש במחיר נמוך מידי כי זה עלול להצביע על פגם כלשהו.

המאפיין הבולט ביותר של כל בית יהודי הוא המזוזה על משקוף הדלת. זה מממש לא משנה אם הוא יהודי אדוק, מסורתי או חילוני. התקנת מזוזה על הדלת היא זו שמבדילה בין כל העמים האחרים בעולם לבין היהודים. נוכל למצוא מזוזה על ביתם של יהודים שחיים בארץ או בניכר. יש למזוזות עיצובים רבים והבתים עצמם עשויים מחומרי גלם שונים ומגוונים אולם לכולם יש את אותו מאפיין משותף והוא קלף מזוזה.

אחד האירועים שחווה כל נער מתבגר בן מצוות הוא הליך קניית תפילין. לא אחת המהלך הזה כרוך בהרבה חששות, בעיר למי שאינו מבין בתחום או שאין לו ניסיון עם קניית תפילין.

כמעט בכל בית יש דברים שיקרים לנו, ביניהם נוכל למצוא תמונות, מסמכים, תכשיטים ועוד. אולם כאשר לדברים הללו יש ערך גבוה ואין זה משנה אם מדובר על ערך כספי או רגשי אנחנו רוצים להגן מה שחשוב הוא  שהתברר כי כספות ביתיות הן הפתרון היעיל עבורנו וכאן מתחילה ההתלבטות, למה כספת, כספת מהווה פרצה לגנה, האם כספות ביתיות באמת יגנו עלינו מפני פריצה ועוד שאלות רבות שיוצרות אצלנו חששות לגבי רכישה והתקנת כספת ביתית. ננסה לשבור כמה מיתוסים נפוצים ולהבהיר כמה דברים לגבי כספות ביתיות.

המיתוסים על כספות וניפוצם

רבים טועים לחשוב כי כספות שומרות ומגנות עלינו מפני פריצה או לחילופין אם רכשתם כספת כנראה שהמתקין יפרוץ לכם הביתה ועוד כהנה וכהנה דעות קדומות. אז בואו ננסה לעשות קצת סדר בעניינים:

מיתוס 1 - כספות שאי אפשר לפרוץ

במשפט אחד: אין כספת שאינה ניתנת לפריצה, כל כספת אפשר לפרוץ ולפתוח השאלה היא איך ותוך כמה זמן. ככל שהכספת תהיה ממוגנת יותר, בעלת תקן או כבדה יותר הדבר מקשה על הגנב אולם לא ימנע ממנו לפתוח אותה לכן ההמלצה הגורפת היא לבחור בכספת עם תקן ולשלב מערכת אבטחה נוספת שתתריע בזמן פריצה, כך תצמצמו את הזמן שיש לגנב והוא יאלץ לברוח.

מיתוס 2 - כספת כבדה מוגנת יותר

המשקל ממש לא משפיע על רמת המיגון של כספות ביתיות ובכלל, משקל אולי ימנע מהגנב לעקור את הכספת ממקומה ולברוח איתה אך לרוב כספות ביתיות בעלות משקל קל והגנבים מעדיפים במקום להתעסק בפריצה לתלוש אותן ולברוח ואזבמקום מרוחק לבצע את הפריצה. לכן במשקל בשילוב רמת מיגון גבוהה תגרום לגנב להתעכב.

מיתוס 3 - מוכר הכספות / מתקין הכספות / מוביל הכספות יפרוץ לכם הביתה

כמו שאתם לא נותנים את פרטי האשראי שלכם לכל עובר ושב גם רכישת כספת צריכה להיות מחברה מוכרת ומהימנה. הקפידו לבחור במותג מוכר, במתקין מורשה ומוביל מטעם החברה שממנה רכשתם. כך תבטיחו לעצמכם שאף גורם שלילי לא יהיה עם מידע לגבי הכספת שלכם.

מיתוס 4 - לפריטים קטנים כספות קטנות, לפריטים גדולים כספות גדולות

הרבה טועים לחשוב כי אם יש לנו פריט קטן מימדים אז כספת קטנה תספיק ולחילופין אם יש לנו פריטים גדולים אז צריך כספת גדולת מימדים כי היא תהיה חזקה או טובה יותר.  למעשה גודל הפריט אינו משפיע על הסוג או הדגם של כספות ביתיות אותן נבחר, רמת המיגון היא זו שמשפיעה באופן ישיר, ולכן אם יש לנו פריט יקר ערך, קטן ככל שיהיה הכספת צריכה להיות ברמת מיגון שתצדיק את הערכים עליה היא מגנה.

אז אחרי כל זה מי הכספת שמתאימה לנו ביותר?

לבחור כספות ביתיות מחייב ידע וניסיון מכיוון שאנו ברוב המקרים ללא ידע או ניסיון עלינו להסתמך על החברה ממנה אנו רוכשים. לכן רגע לפני שאנחנו רוכשים כספת עליו להגדיר את הייעוד שלה, מה היא אמורה להכיל ומה הערכים של מה שהיא אמורה להכיל. לאחר שנגדיר את הדברים הללו נוכל לגשת לחברה מוכרת שמתמחה במכירת כספות ביתיות ולבחור לנו כספת שתתאים לצרכים שלנו.

ישנם כל מיני חפצים בעלי ערך שניתן לאחסן בתוך כספת אם ברצוננו להציל אותם במקרה והמבנה חס וחלילה עולה באש או, במקרים בהם מנסים לפרוץ לביתנו על מנת לגנוב את רכושנו. אנשים מחזיקים כל מיני דברים בעלי חשיבות רבה בביתם. חפצים אלו יכולים להיות בעלי ערך כלכלי רב ובאותה מידה גם בעלי ערך רגשי גבוה. אנשים מקבלים חפצים שונים בירושה ואף משקיעים באוסף פרטי שנים רבות. לכל אחד יש צורך אחר בכספת.

ענף הכספות הוא עולם ומלואו וכולל בתוכו סוגים רבים של כספות המיועדות לצרכים שונים. זקוקים לכספת ואינכם יודעים איזו כספת תהיה המתאימה והטובה ביותר? במאמר הבא אציג סוגים שונים של כספות למכירה, כך תתחילו לקבל רעיון לגבי רכישת הכספת המתאימה ביותר בין אם זה עבור הבית הפרטי, העסק או עבור תעשיות שונות. ישנם באמת המון סוגים של כספות ורמות המיגון שלהן משתנות.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!