17
ג, מאי
0 פרסומים אחרונים

על מסור עגול ושימושיו הנרחבים

מוצרי חשמל

הגדרות טקסט

ניסור עצים עוד בימי קדם אפשר לבנות וליצור אלמנטים שעזרו לבני האדם בחייהם בין אם אלו היו סולמות, בתים, חומות או אפילו כלי נשק. הניסור התבצע לרוב בצורה ידנית על ידי מגוון סוגים של מסורים. עם התפתחות הטכנולוגיה החלו להשתמש במסורים חשמליים על מנת להקל את החיתוך. כיום מגוון המסורים החשמליים השונים מאפשר חיתוך של עצים מסוגים שונים כגון קורות, לוחות וכדומה. מבין כלי הניסור השונים מסור עגול הוא הנפוץ ביותר.

אנו יכולים לראות מסור עגול במכונות נייחות כגון שולחנות ניסור או במסורים ידניים כדוגמת מסור עגול. המזעור הטכנולוגי מאפשר יצירת כלי עבודה עוצמתיים המיוצרים ככלים ניידים וקטנים יחסית במידתם. היתרון הגדול של מסור עגול נייד הוא שבעל המקצוע אינו מוגבל במיקום החיתוך, יתרה על כך יש מסורים עגולים שניתן לשנות להם את זווית החיתוך ובזכות זה לבצע חיתוכים מורכבים יותר, כאלו שבעבר הא רחוק היו מחייבים אותנו נגריה ושולחן ניסור.

היתרונות של מסור עגול

לכל כלי עבודה נייד יש יתרונות, עצם העובדה שאתם יכולים לקחת את אותו כלי אתכם אל המקום שבו נדרשת העבודה ולא להיפך כבר מראה על נוחות באופי ביצוע המשימות. כלי העבודה הניידים כדוגמת מסור עגול הפכו להיות כלי נפוץ מאוד אצל בעלי המקצוע, ממש כמו פטיש או מברג. היתרון הגדול שניתן להגיע למקום העבודה ולבצע פעולות ללא קושי איפשרה התייעלות רצינית לנותני השירות השונים, יתרה מכך כלי עבודה חשמליים שי להם סוללה נטענת חסכו אף את הצורך בנקודת חשמל לביצוע העבודות. לכלי עבודה המופעלים עם סוללה יש יתרונות ומעלות רבים בניגוד לטענה הרווחת שאלו כלים "חלשים" ההיפך הוא הנכון, כלים עם סוללה יהיו נוחים יותר לעבודה, לרוב בעלי עוצמה חזקה שאינה נופלת מכלים חשמליים ומידות שלהם תהיה גבוהה מאוד. מבין כל הכלים מסור עגול נחשב לאחד היעילים והמסוכנים כאחד, מי שאני בקי באופן השימוש שלא יתקרב מכיוון שזהו כלי מסוכן מאוד בעל עוצמה אימתנים אך למיומנים שבינינו הוא ממש כמו איבר נוסף בגוף. בקלות יחסית ניתן לנסר קורות, לוחות ופלטות בעוביים שונים בפעולה אחת מתמשכת ללא עצירות וללא עיכובים. מגוון החומרים שניתן לנסר הוא גדול החל מלוחות עץ, לוחות פלסטיק ולוחות ברזל. ההבדל בניסור החומרים השונים הוא בסוג המסור שמורכב על הכלי, עובי המסור, מהירות הסיבוב, גודל ומרווח השיניים יקבע את סוג החומר שאתם תנסרו.

מסור עגול נייד נייח - גרונג (פנדל)

סוג נוסף של מסור עגול הוא מסור גרונג שרבים קוראים לו מסור פנדל. השימוש העיקרי של מסור ה דומה מאוד למסור עגול ידני עם הבדל בולט גדול אחד, למסור פנדל מחוברת עמדת ניסור, מעין שולחן שמאפשר קיבוע המסור, חיתוך קורות בעוביין גדוליןם יותר, ביצוע חיתוחים משופעים בזוויות שונות ועודץ מצד אחד המסור ללא ספק נייד כי ניתן להעביר אותו בקלות ממקום למקום ומצד שני זהו מסור עגול נייח מכיוון שיש לו עמדה עם רגליים שמקבעת אותו למקום בזמן העבודה. מגוון העבודות שניתן לבצע עם מסור גרונג כמעט ואינו מוגבל החל מחיתוך אלומיניום, פחים ועד לקורות עץ. החלפת המסור קלה ומאפשרת מגוון רחב של חומרי גלם הניתנים לחיתוך.

 

לסיכום: מסור עגול הינו פיתרון מושלם לביצוע מגוון עצום של עבודות, בין אם זהו מסור חשמלי או מופעל על סוללות. חשוב לבחור את הכלי המתאים לכם ביותר לסוג העבודה שאתם עתידים לבצע ואם אתם רוצים יעילות בעבודה ללא ספק תעשו זאת עם כלי עבודה ניידים, ואם אתם רוצים באמת נוחות מירבית אל תתפשרו על פחות מכלי עבודה ניידים המופעלים על ידי סוללה, אלו יתנו לכם חופש פעולה מושלם.

הישארו מעודכנים בנושאים הכי חמים, אנחנו נרכז עבורכם את הנושאים הכי מעניינים ישירות לתיבת המייל שלך!